Anna Kasprzycka

bio

Anna Kasprzycka – carillonistka, aranżerka, realizatorka dźwięku

Ukończyłam Teorię Muzyki gdańskiej Akademii Muzycznej, carillon w Królewskiej Szkole Carillonowej w Mechelen (Belgia) w 2014 r (dyplom z wyróżnieniem) a także Realizację dźwięku w Polsko-japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Jestem laureatką II nagrody na Konkursie Młodych Carillonistów w Saint-Amand-Les-Eaux, Francja (2014) oraz III nagrody (I nie przyznano) na Konkursie Duetów Carillonowych w Zwolle, Holandia (2013) oraz stypendystkę Instytutu Adama Mickiewicza, Prezydenta Miasta Gdańska, programu Erasmus Socrates. W 2017 r. odbyłam stypendium artystyczno-badawcze w Bok Tower Gardens na Florydzie (USA).

Od 2008 roku koncertuję w kraju i za granicą, (m. in. w Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Irlandii, Danii, Niemczech, na Ukrainie, w Rosji, Izraelu i USA). Jestem pomysłodawczynią projektów promujących muzykę carillonową, także wśród dzieci i młodzieży. Dokonałam prawykonań kompozytorów współczesnych (w tym również utworów skomponowanych dla mnie, m.in. W. Nahornego, A. Rocławskiej-Musiałczyk, K Zimmermanna, P. Słopeckiego). Brałam udział w nagraniach muzyki carillonowej na płytach CD oraz w kilku programach telewizyjnych. Jestem autorką transkrypcji muzyki fortepianowej, wokalnej, orkiestrowej na carillon oraz artykułów o tematyce carillonowej. Pełnię funkcję redaktorki naczelnej „Carillon Review”, czasopisma Polskiego Stowarzyszenia Carillonowego.

facebook: Anna Kasprzycka carillon

strona: www.annakasprzycka.com